KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14928221
nr 1492 8221
Hadar Jönzén
(1885-1977), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 71x81 cm
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Utrop:
500 kr
måndag 26 september 2022
kl 20:50:29
Hadar Jönzén
Läs mer om Hadar Jönzén